Grupa IV
Zagadki przyrodnicze PDF Drukuj Email
Piątek, 28 Luty 2020 19:31

To kolejne spotkanie integracyjne z Pszczółkami, tym razem odkrywaliśmy ciekawe odgłosy różnych ptaków. Podziwialiśmy barwne upierzenie i z niedowierzaniem wsłuchiwaliśmy się w oryginalne dźwięki.
 
 
 
 

 
 
Już wiosna? PDF Drukuj Email
Środa, 26 Luty 2020 20:20

W dniu dzisiejszym sprawdzaliśmy czy wiosna jest już blisko. Dzieci przeprowadziły proste doświadczenie przyrodnicze – słuchaliśmy przez stetoskop odgłosów soków drzew liściastych. Bardzo wyraźnie słyszeliśmy szum w pniach brzozy i wierzby. Wiosna tuż, tuż.

 

 
 

 

 
SZKÓŁKA ZĘBOWA PDF Drukuj Email
Niedziela, 23 Luty 2020 13:13

20.02. nasze przedszkole zamieniło się w Gabinet Stomatologiczny, a każdy obecny tego dnia przedszkolak wcielił się w rolę małego dentysty. Naszym gościem była higienistka stomatologiczna, która otworzyła „Szkółkę Zębową”, uczyła dzieci jak dbać o zęby, aby były zdrowe i zarażała wszystkich zdrowymi nawykami. Podczas zajęć obejrzeliśmy teatrzyk ilustracji kamishibai, pt. „Bajka zębowa”, korzystaliśmy z akcesoriów stomatologicznych, ćwiczyliśmy swoje zdolności manualne, a na koniec otrzymaliśmy zasłużone dyplomy.

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 
Spektakl "Trzy wesołe krasnoludki"- WYCIECZKA PDF Drukuj Email
Sobota, 22 Luty 2020 18:16

18.02. od samego rana był bardzo ekscytujący, gdyż Grupa Żabki i Pszczółki wyruszyły na wycieczkę autokarową do Multikina 51. Przedszkolaki obejrzały pełen muzyki spektakl na podstawie wiersza J. Brzechwy „Trzy wesołe krasnoludki”. Aktorzy Teatru Fabryka Kultury zachęcali do poruszania wyobraźni i sami postawili na kreatywność. Bajka pokazywała dzieciom liczne możliwości tworzenia i otwarcia się na świat kolorów, kształtów, form i szeroko pojętej plastyki.

 

 
 
 
 

 

 
Skarby ziemi PDF Drukuj Email
Sobota, 22 Luty 2020 14:33

W dniach 19 i 21 lutego żabki bawiły się węglem i solą – skarbami wydobywanymi z głębi ziemi. Była to doskonała okazja, aby trochę się ubrudzić, poczuć słony smak i porysować węglem. Poprzez zabawę dzieci poznały właściwości fizyczne węgla i soli. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania H. Zdzitowieckiej „ O czym szeptały iskierki” i obejrzały film edukacyjny „ Skarby ziemi – węgiel”, przybliżający historię powstania węgla.

 

 
 
 
 
 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 12

design:w3a.pl