Grupa IV
KORALE PANI JESIENI PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Wrzesień 2020 06:09

Zabawy manipulacyjne są dla dzieci zawsze ciekawą propozycją, tym razem Ważki zrobiły korale dla Pani Jesieni. Jak widać wykorzystaliśmy Dary Froebla, dzięki którym rozwijaliśmy sprawności manualne, rozróżnialiśmy kolory i odkrywaliśmy nowe kształty.

 

 
 

 
Jesienny obraz PDF Drukuj Email
Wtorek, 29 Wrzesień 2020 06:00

Złota Polska Jesień zainspirowała nas do tworzenia jesiennych obrazów. Pierwszy wykonaliśmy w formie pracy plastycznej, wykorzystując materiał przyrodniczy. Natomiast drugi projektowaliśmy na ekranie multimedialnym. To nowe, ciekawe doświadczenie.
  W taki sposób rozwijamy zdolności artystyczne naszych wychowanków.

 

 
 

 


 
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email
Czwartek, 24 Wrzesień 2020 18:32


W tym roku obchody Dnia Przedszkolaka przebiegały pod hasłem: Przedszkolaki dla klimatu. Tak więc oprócz tradycyjnych atrakcji, dominował wątek ekologiczny. Dzieci dowiedziały się, jaki wpływ ma świat przyrodniczy na życie człowieka i co możemy zrobić, aby dbać o naturę.
Ważki obejrzały film edukacyjny ,,Od drzewa do papieru", dzięki czemu codzienne wykorzystanie papieru staje się bardziej przemyślane. Poza tym podziwialiśmy obraz z mchu, który w naturalny sposób oczyszcza powietrze w przedszkolu. Wspólnie wykonaliśmy plakat pt.,, Dbamy o środowisko", a codzienne zabawy w ogrodzie przedszkolnym pozwoliły na obcowanie z naturą i podziwianie jej bogactwa.

 

 
 
 

 

 
Moja droga do przedszkola PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Wrzesień 2020 17:12

 

                     MOJA DROGA DO PRZEDSZKOLA

Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Opisywały plansze z serii BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na forum grupy. Nauczyły się śpiewać piosenkę o odblaskowej kamizelce, którą zawsze zakładamy podczas spacerów i wycieczek. Na zakończenie wzięły udział w zabawie dydaktycznej RUCH ULICZNY i wykonały sygnalizator świetlny.

 

 


 


 
Ważki PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Wrzesień 2020 17:03

         W tym roku nasza grupa to WAŻKI. Dzieci po obejrzeniu filmiku edukacyjnego, w którym poznały naturalne środowisko owada, wykonały pracę plastyczną.  W ten sposób rozwijają sprawności manualne i precyzję ruchów. 
 
 


 


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 9

design:w3a.pl