Grupa III
Wynalazki PDF Drukuj Email
Czwartek, 27 Luty 2020 17:48

Każde dziecko jest ciekawe świata i z radością odkrywa nowe rozwiązania. Dlatego w czwartek zaaranżowaliśmy zajęcie dydaktyczne podczas, którego wspólnie skonstruowaliśmy zabawki edukacyjne. Efekt końcowy był dla dzieci zaskakujący, potwierdzający fakt iż współpraca z kolegami może być owocna i funkcjonalna. Wierzcie nam... poczucie sukcesu gwarantowane!

 

 

 
 
 
 

 


 
LAS W SŁOIKU PDF Drukuj Email
Sobota, 22 Luty 2020 14:24

Każdy na pewno zgodzi się, że obcowanie z przyrodą wpływa na nas pozytywnie i relaksująco. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić do naszej sali, więcej roślin, które dzieci mogą obserwować, a nawet inspirować się do tworzenia własnych historii. Na zajęciu dzieci w małych grupach z zaciekawieniem obserwowały Las w słoiku, po czym zilustrowały go. W tle słychać było odgłosy przyrody, co pozwoliło na rozbudzenie wielu zmysłów. Na zakończenie stworzyliśmy wielki obraz i podziwialiśmy wspólne dzieło. Doszliśmy do wniosku, że to jest świetny pomysł na wyciszenie i wprowadzenie przyjaznej atmosfery.

 

 

 
 
 
 
 

 

 
SZKÓŁKA ZĘBOWA PDF Drukuj Email
Sobota, 22 Luty 2020 14:07

Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych, promujących higienę jamy ustnej. Higienistka stomatologiczna opowiedziała bajkę, uświadamiając wszystkim korzyści płynące z mycia zębów. Poza tym wspólnie z dziećmi dopasowywała zdrowe i niezdrowe produkty, prezentowała prawidłowy sposób szczotkowania zębów i usuwania nieczystości. Na koniec wręczyła tematyczne upominki i pamiątkowy dyplom.

 

 
 
 

 

 
TRZY WESOŁE KRASNOLUDKI. PDF Drukuj Email
Wtorek, 18 Luty 2020 18:31

Dnia 18.02 zorganizowaliśmy wycieczkę autokarową do Multikina 51, gdzie obejrzeliśmy nowatorskie przedstawienie na podstawie wiersza J. Brzechwy TRZY WESOŁE KRASNOLUDKI. Aktorzy zaprezentowali niekonwencjonalne spojrzenie na sztukę, co pozwoliło na pobudzenie wyobraźni i czerpanie radości z samego tworzenia. Nowoczesna aranżacja utworów muzycznych, ożywiła nasze dzieci, a jednocześnie wzruszała do łez. Ważnym przesłaniem było to, że w przyjaźni siła, którą trzeba pielęgnować.

 

 

 
 
 
 

 

 
Bal karnawałowy PDF Drukuj Email
Niedziela, 16 Luty 2020 21:04
Bal karnawałowy.
Dzieci cały rok czekają na bal karnawałowy, podczas którego można zaprezentować swój wymarzony strój.  W tym roku mogliśmy przenieść się do świata bajek i swoim tańcem rozweselić głównych bohaterów. Wszyscy radośnie tańczyli, wykonywali zadania i podziwiali kolorowe bańki. To był dzień pełen emocji! Nasz fotograf wykonał mnóstwo zdjęć i na pewno każdy odszuka siebie w przedszkolnym albumie.
 
 
 
 


 
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 12

design:w3a.pl