Proste rozmowy na trudne tematy PDF Drukuj Email
Niedziela, 13 Październik 2019 18:06

Za pomocą tradycyjnego teatrzyku Kamishibai mieliśmy możliwość wejść do bajki przedstawionej przez Panią Jadwigę H. „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Z tego świata bajek prezentowanego na kartkach papieru przenieśliśmy się do tego animowanego dzięki nowoczesnym technologiom, a wszystko po to by pomóc uchronić nasze pociechy przed ryzykiem i niebezpieczeństwem.

 

Rozmowy na temat zagrożeń czyhających ze strony dorosłych mogą być trudne zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Rodzice nie chcą przestraszyć ani zdenerwować dzieci. Czasami uważają, że jeszcze za wcześnie na poruszanie z dzieckiem takich zagadnień.

Dlatego właśnie powstał projekt GADKI, czyli proste rozmowy na te trudne tematy, przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia.

To bardzo ważne! Zachęcając dziecko do rozmowy, pokazując, że może z Tobą porozmawiać na każdy temat, a także ucząc je wyrażania swoich uczuć i emocji czy mówienia „nie” – uczysz dziecko, jak obronić się w sytuacji zagrożenia.

- broszura GADKI dla rodziców jest dostępna do wglądu na drzwiach sali grupy Żabki.

 
 
 
 


 

 

design:w3a.pl