Podczas kolejnej wizyty w bibliotece, dzieci miały okazję wysłuchać fascynującej opowieści o psach. Podczas tej wizyty , pani  opowiadała im o różnych rasach psów, ich zwyczajach .

Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią psy jako zwierzęta domowe i jakie mogą mieć potrzeby zdrowotne i psychiczne.

Podczas spotkania dzieci miały okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi własnymi doświadczeniami związanymi z psami, co wzbogaciło dyskusję i umożliwiło im lepsze zrozumienie potrzeb tych zwierząt.

Ta wizyta w bibliotece nie tylko poszerzyła wiedzę dzieci na temat psów, ale także zainspirowała je do refleksji nad rolą opieki nad zwierzętami oraz budowania empatii i zrozumienia wobec innych istot.

Na sam koniec dzieci wykonały pracę plastyczną – wydzierankę.