20 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ogrodnicze przeprowadzone przez mamę Leosia, Emilki A oraz Mikołaja z naszej grupy. Przedszkolaki z ciekawością słuchały informacji dotyczących roślin oraz etapu wzrostu rośliny od nasionka aż do pięknego kwiatu. Po krótkiej prezentacji dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej. Następnie wszyscy zasiedliśmy do przygotowanego stołu aby móc zasiać nasturcje i wilca pnącego. Każdy maluch z wielkim zaangażowaniem przystąpił do zasiania swoich nasion. Na koniec spotkania wykonaliśmy eksperyment. Bacznie obserwujemy każdego dnia jego efekty.
Warsztaty ogrodnicze miały za zadanie przybliżyć dzieciom nie tylko samo pojęcie ogrodnictwa, ale również szeroko rozumiane zagadnienia związane z ekologią i troską o naturę. Bardzo dziękujemy Paniom za aktywny udział w życiu grupy i chęć poprowadzenia warsztatów. 🌱🌱🌱