Dnia 21 października  „Ważki” obchodziły „Dzień Jabłka”. Celem zajęć i wspólnej zabawy było  zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Tego dnia dzieci śpiewały piosenkę o jabłuszku i zatańczyły “jabłkowy” taniec w parach – „Małe czerwone jabłuszko”. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- wyciskarką wolnoobrotową, jej działaniem i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Wszystkie „Ważki” kroiły jabłuszka na mniejsze kawałki i pozostało tylko wrzucenie składników do „maszyny” i mus gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów.

Takie “dni tematyczne” przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.