Sensoryczny poranek z Panem Maciejem.

W połowie października „Ważki” przeżyły niezwykły poranek, który przygotował dla nich pan Maciej. Poprzez poznawanie różnymi zmysłami dzieci miały zapamiętać porę roku – jesień. Niezwykłość zajęć podkreśliły zapalone, lawendowe świeczniki. Zaistniał kameralny, energetyczny wystrój. Na początku pan Maciej przeczytał w celu wprowadzenia wiersz „Piotruś i powietrze”.

Dla jesieni żywiołem dominującym jest wiatr. „Ważki” przedstawiły, jak powstaje wiatr, jakie są jego rodzaje, co może złego, dobrego zrobić ludziom i naturze. Taniec z żółtymi balonami uwolnił pozytywne emocje. Żółty kolor ma oznaczać jesień. Liście jesienne złocą się w różne odcienie żółci, pomarańczu i brązu. Potem dzieci wąchały woreczki z suchą lawendą, oglądały i dotykały okazy zielonej lawendy. Smak jesieni skojarzono z miodem, a dźwięk z biciem dzwonu. Zajęcia zakończyły się spacerem bosymi nogami po dywanie utworzonym z suchych, jesiennych liści. Dzięki zabawom sensorycznym „Ważki” będą dobrze kojarzyły jesień i nie zapomną tej pory roku. Spontanicznie wypowiadały się, co daje ludziom i naturze jesień. Wszakże spacerowały po jej darach.