PIERWSZA WYCIECZKA

Z wielkim zaciekawieniem 08 września dzieci z grupy „Ważek” odwiedziły poznańskie lotnisko „Ławica”, biorąc tym samym udział w programie „Poznaj Ławicę”.

Dzieci poznały zajęcia pracowników lotniska oraz „ścieżkę pasażera”, którą należy przejść przed odlotem oraz z częścią zastrzeżoną lotniska. Jest to duża atrakcja, ponieważ dzieci zwiedzają miejsca niedostępne dla nich na co dzień. Widziały również jak ląduje i startuje samolot. Wszystkie przedszkolaki otrzymały okazjonalne karty pokładowe, przeszły prawdziwą odprawę i kontrolę. Zwiedziły strefę biznes, a następnie specjalnym autokarem zostały przewiezione do Jednostki  Straży Pożarnej, gdzie obejrzały największe wozy strażackie i pokazy strażaków.