„Wszystkiego co naprawdę muszę wiedzieć,

nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

„Wszystkiego co naprawdę muszę wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fulghum

Zdjęcie główne podstrony aktualności

Zdjęcie główne podstrony Jadłospis

O NAS

Nasze przedszkole to bezpieczne, przyjazne i inspirujące miejsce dla dzieci. Jest w nim przestrzeń na pozytywny dialog pełen szacunku do dziecka i rodzica, kontakt z naturą, ze sztuką, spotkania z niezwykłymi ludźmi i wycieczki.

Parterowy budynek przedszkola otacza duży ogród ze sprzętem do zabaw dla dzieci, małym boiskiem do piłki nożnej, piaskownicą i dużą ilością zieleni co stymuluje prawidłowy rozwój ruchowy dzieci. Teren wokół jest spokojny, nie słychać miejskiego gwaru.

W budynku znajduje się 6 przestronnych, dobrze wyposażonych sal dydaktycznych, z przynależącymi do nich łazienkami. Do przedszkola uczęszcza 150 wychowanków w wieku od 3 do 6 lat, podzielonych na 6 grup.

O wszechstronny rozwój dzieci dba wykwalifikowana i kreatywna kadra pedagogiczna, dostosowując program do ich indywidualnych potrzeb. Nauczycielki stale podnoszą swoje kwalifikacje i kompetencje. Wdrażają bogatą ofertę edukacyjną, wykorzystując różnorodne formy i metody aktywizujące. Wszystkie przedszkolaki mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień, także na zajęciach dodatkowych, takich jak język angielski, zajęcia taneczno – ruchowe i rytmika. Dzieci objęte są również opieką logopedy i psychologa. W atmosferze serdeczności, zaufania i kompetencji staramy się zapewnić dzieciom opiekę i warunki do wszechstronnego rozwoju, przygotować do podjęcia nauki w szkole, uwzględniając potrzeby i możliwości każdego dziecka.

Wiemy, jak ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci jest właściwie odżywianie. Od 2015 r. nasze przedszkole ma certyfikat programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, wspierającego prawidłowe nawyki żywieniowe u małych dzieci. W naszej przedszkolnej kuchni przygotowywane są zdrowe, zbilansowane i atrakcyjne dla dzieci posiłki.

Oferujemy bogatą ofertę koncertów, przedstawień teatralnych i imprez okolicznościowych prowadzonych przez artystów i muzyków. Nasze przedszkolaki biorą udział w różnorodnych konkursach, przeglądach organizowanych w przedszkolu i poza nim, odnosząc niemałe sukcesy. Swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne dzieci chętnie prezentują przy okazji różnych uroczystości przedszkolnych takich jak Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Festyn Rodzinny, balik, Dzień Pluszowego Misia itp.

Podejmujemy działania w celu integracji rodziców z przedszkolem. Zapraszamy na uroczystości, spotkania, festyny, dni otwarte, zajęcia warsztatowe i pokazowe, konsultacje indywidualne i zebrania. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Krzewienia Pedagogicznej i Duchowej Myśli św Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. Organizujemy dni adaptacyjne dla dzieci 3 – letnich i ich rodziców.

Największym sukcesem jest dla nas codzienne patrzenie na uśmiech dziecka, gdyż właśnie on jest najpiękniejszą oceną, zapłatą i podziękowaniem za naszą codzienną, mrówczą pracę. Jesteśmy towarzyszkami dzieci w ich rozwoju, a naszym zadaniem jest rozbudzanie ich zainteresowań i możliwości intelektualnych.

Zdjęcie główne podstrony: GRUPA 1 Biedronki
GRUPA 1 Biedronki