Grupa VI
Projekt OMEP PDF Drukuj Email
Czwartek, 17 Grudzień 2020 11:47

Wzięliśmy Udział w projekcie zorganizowanym przez OMEP w ramach
„Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Poznaniu 2020 - Przedszkolaki dla klimatu”, podtytuł „Kochamy drzewa”. Celem projektu było zwrócenie uwagi na wpływ człowieka na otaczające środowisko. W ramach projektu przyjrzeliśmy się drzewom w ogrodzie i posłuchaliśmy o czym szepczą drzewa i co w drzewie piszczy? Poznaliśmy kilka gatunków drzew, wykonaliśmy sporo prac plastycznych. Poznaliśmy znaczenie drzew dla środowiska i jakości powietrza na całej planecie. Konstruowaliśmy sylwety drzew z drewnianych patyczków (korzenie, pień, korona). Poznaliśmy zastosowanie drewna (meble, papier, zabawki itp.) Dowiedzieliśmy się też, że drzewo to mieszkanie dla wielu gatunków zwierząt (nietoperz, wiewiórka, ptaki, owady).

Projekt opisaliśmy i wraz ze zdjęciami, pracą plastyczną wysłaliśmy na konkurs i...okazało się, że zdobyliśmy nagrodę.
 
 
 
 
 
 

 
II Ogólnopolski Festiwal Tańca w Pniewach PDF Drukuj Email
Środa, 16 Grudzień 2020 14:13

Dzieci z naszej grupy już drugi raz wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Pniewach, Turnieju Tańca Nowoczesnego. W zeszłym roku zdobyliśmy Nagrodę Publiczności, a w tym roku Mrówki zajęły I miejsce :) Gratulacje! Brawo!
 
 
 

 
Praca plastyczna - Święty Mikołaj PDF Drukuj Email
Środa, 16 Grudzień 2020 13:52

 

 
 

 


 

 
Świąteczne kartki PDF Drukuj Email
Środa, 16 Grudzień 2020 13:31

Własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi obdarujemy sąsiadów z ulicy M.Rożka oraz wyślemy do szkoły dla niewidomych w Owińskach do Ośrodka Samopomocy "Gościnni" w Kórniku oraz do SOS Wiosek Dziecięcych.
 
 
 
 

 
Mikołajkowy Bieg PDF Drukuj Email
Środa, 16 Grudzień 2020 12:46

Jak co roku dzieci wzięły udział w Mikołajkowym Biegu, który poprowadziła nasza pani Małgosia. Najpierw była rozgrzewka, potem bieg, tańce a na samym końcu Mrówki wykonały medale :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 7

design:w3a.pl