Grupa IV
ZABAWY WYCISZAJĄCE PDF Drukuj Email
Sobota, 07 Listopad 2020 14:21

Dzieci w tym wieku mają ogromną potrzebę ruchu i czasami poruszają się, jak nakręcone sprężynki. W takiej sytuacji rodzice starają się organizować jeszcze więcej form ruchowych. Jednak warto zachować w tym wszystkim równowagę! Ciekawostką jest to, że oprócz zabaw ruchowych, zabawy sensoryczne i wyciszające odgrywają ważną rolę.
Dlatego w przedszkolu wprowadziliśmy regularne treningi uważności (mindfullness), które pozwalają wydłużyć u dziecka proces koncentracji i uwagi.

 

 
 
 


 

 
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH PDF Drukuj Email
Sobota, 07 Listopad 2020 14:12

Każdy dzień w przedszkolu rozpoczynamy od porannej gimnastyki, dbając o kondycję fizyczną. Po zajęciach dydaktycznych wychodzimy do ogrodu przedszkolnego, aby zaspokoić potrzebę ruchu w myśl powiedzenia W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH.
Zachęcamy wszystkich do aktywności fizycznej! Wspierajmy odporność naszego organizmu! Każdy na pewno znajdzie dla siebie odpowiednią formę ruchu!

 

 
 


 


 
WSPOMNIEŃ CZAR PDF Drukuj Email
Czwartek, 05 Listopad 2020 18:17

Wspólnie obejrzeliśmy filmik z Przeglądu Piosenki WESOŁA NUTKA i z radością śpiewaliśmy wszystkie piosenki. Jak widać muzyka porwała chętne dzieci do tańca.
      W ramach integracji międzygrupowej udostępniliśmy Pszczółkom nasz link, zapraszając do wirtualnej zabawy.

 

 
 
 

 

A tak bawiły się „Pszczółki”

 

 
 


 

 

 
MOJA RODZINA PDF Drukuj Email
Czwartek, 05 Listopad 2020 16:12

Temat o rodzinie jest dzieciom bardzo bliski i wywołuje w nich wiele emocji. Dzieci bardzo często opowiadają ciekawe historie z życia codziennego i wymieniają się doświadczeniami z rówieśnikami. Zabawne jest to, że w tych opowieściach zwierzątko to także pełnoprawny członek rodziny.
Tym razem Ważki zilustrowały swoją rodzinę i wykonały upominek w postaci obrazu z figur geometrycznych. Dzięki temu manipulowały dowolnymi kształtami, utrwalały nazwy figur geometrycznych i kolorów oraz samodzielnie tworzyły własną kompozycję.

 

 


 

 
MAŁY CZYTELNIK PDF Drukuj Email
Czwartek, 05 Listopad 2020 16:05

W naszej sali znajduje się kącik czytelniczy, w którym dzieci bardzo chętnie spędzają czas. To miejsce, w którym można wyciszyć się, opowiedzieć ciekawą historię i nawiązać dobre relacje z dziećmi. Jednocześnie można wzbogacać swoją wiedzę i rozbudzać własne zainteresowania oraz rozwijać mowę ojczystą.
Codzienne czytanie opowiadań w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, niewątpliwie rozbudza dziecięcą wyobraźnię i uczy właściwych postaw. To książka pozwala odkryć nieznany świat, wędrować z  bajkowymi bohaterami i wcielać się w ciekawe role.
  Korzystając z okazji zapraszam wszystkich do KSIĘGARNI ,, Z BAJKI ", gdzie każdy czytelnik znajdzie dla siebie ciekawą książkę. To klimatyczne miejsce, które przeniesie Was do zaczarowanego świata i pozwoli oderwać się od codzienności. Polecam również wykład pani Krystyny A. Z DZIECKIEM W ŚWIAT WARTOŚCI.

 

 
 


 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 8

design:w3a.pl