Grupa IV
Zabawy z Darami Froebla PDF Drukuj Email
Sobota, 26 Październik 2019 20:16

Dary Froebla w codziennej pracy przynoszą dzieciom wiele korzyści: umożliwiają ćwiczenie wszystkich zmysłów, rozwijają sprawności manualne, koncentrację, koordynację wzrokowo – ruchową. Na zajęciach z Darami Froebla w dniu 25.10.2019r. utrwalaliśmy nazewnictwo figur geometrycznych. W czasie zajęć dzieci były bardzo skupione i wyciszone.

Zabawa z Darami nauczyła dzieci odpowiedzialności i szacunku do powierzonych im przedmiotów – jest to niezwykle ważne w dzisiejszym świecie często jednorazowych zabawek.

 

 
 

 

 

 
Jesienny koncert muzyczny PDF Drukuj Email
Czwartek, 24 Październik 2019 17:51

Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. W dniu 24.10.2019 r. dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym „Jesienna muzyka”. Przedszkolaki mogły przenieść się do krainy muzyki. Miały okazję poznać różne instrumenty muzyczne: djembe, tubę burzową, kij deszczowy, shakery, janczary i marakasy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie: śpiewały, wyklaskiwały rytmy utworów, grały używając instrumentów muzycznych: shakerów, janczarów, marakasów oraz butelek z piaskiem, kijków, orzechów, szyszek.

 

 
 
 
 
 

 

 
Zabawy ciastoliną PDF Drukuj Email
Wtorek, 22 Październik 2019 18:35

Ciastolina – znana i lubiana na całym świecie masa plastyczna dla dzieci. Ciastolina

to sposób na wspaniałą, pełną frajdy dziecięcą zabawę. Ugniatanie, wałkowanie, lepienie stwarzają niekończące się wyzwanie dla wyobraźni, pozwalając stworzyć najrozmaitsze melanże kształtów, form i kolorów. Zabawa ciastoliną zajmuje dzieci na wiele godzin, dostarczając im wiele radości. Dzisiaj bawiliśmy się nią po raz pierwszy. A oto nasze efekty.

 

 
 
 

 

 
W zdrowym ciele- zdrowy duch! PDF Drukuj Email
Niedziela, 20 Październik 2019 15:49

Ruch to zdrowie! To niezaprzeczalny fakt, który już od ponad pół wieku powtarzają lekarze sportowi, terapeuci i kardiolodzy. Ruch, sport, aktywność fizyczna – nazwijmy to jak chcemy. Ważny jest wspólny mianownik– zdrowie.

Aż 61% Polaków nie jest aktywnych w czasie wolnym. Tymczasem ruch ma istotny wpływ na nasze zdrowie, a nawet długość życia!

Ruch jest najlepszym „lekarstwem”, jakie każdy z nas może sobie sam przepisać.

Z tych wszystkich powodów my- grupa Żabki bawimy się na świeżym powietrzu każdego dnia. Gimnastykujemy się na naszym boisku przedszkolnym,

a kiedy mamy czas na swobodną zabawę, nawet wtedy wybieramy ruch,

a jeśli możemy go połączyć z kolorowymi latawcami... Lepiej być nie może. :)

 

 
 
 
 
 
 
 


 

 
Akademia Aquafresh PDF Drukuj Email
Niedziela, 20 Październik 2019 15:30

Przystąpiliśmy do Akademii Aquafresh, by wspólnie dbać o zdrowy uśmiech!

Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje

bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych.

Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. 

Pragniemy, aby nasze działania kształtowały nawyki higieny jamy ustnej

i oswajały dzieci z wizytami u dentysty.

 

 
 
 


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 6

design:w3a.pl