Grupa IV
WARSZTATY TANECZNE PDF Drukuj Email
Piątek, 13 Listopad 2020 17:36

Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach tanecznych (online) zatytułowanych MORSKIE OPOWIEŚCI. Pani ROMA okrzykiem: Ahoj przygodo!, zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Każdy starał się odgrywać rolę kapitana, pirata, czy marynarza i tanecznym krokiem mógł przemierzać morskie głębiny.
Zajęcia niesamowicie rozbawiły dzieciaki, pozwoliły na wyrażanie własnej ekspresji i wpłynęły pozytywnie na rozładowanie emocji.

SYMBOLE NARODOWE PDF Drukuj Email
Środa, 11 Listopad 2020 05:23

W ramach akcji MEN pod hasłem SZKOŁA PAMIĘTA, zorganizowaliśmy kilka działań edukacyjnych, dzięki którym dzieci odkrywały symbole narodowe i poznawały sylwetkę Marcina Rożka (rzeźbiarz, patron naszej ulicy). Atrakcyjne dla WAŻEK okazało się tworzenie flagi i wymyślanie biało - czerwonych rzeźb. Poza tym wspólnie zaśpiewaliśmy hymn z przedszkolakami z innych grup. Na zakończenie chętne dzieci samodzielnie wykonały rzeźby z plasteliny oraz pracę plastyczną.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZABAWY BADAWCZE Z MAGNESEM PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Listopad 2020 19:54

Dzieci poznawały właściwości magnesu i eksperymentowały z nowym materiałem. Takie zabawy badawcze pozwalają na wzbogacenie wiedzy dziecka, wymianę spostrzeżeń i rozwijanie myślenia.
Każdy przedszkolak poprzez działanie i przeżywanie w naturalny sposób odkrywa nowe dziedziny nauki.

MÓJ DOM PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Listopad 2020 19:45

Dzisiaj Ważki projektowały i wykonywały konstrukcje według własnego pomysłu i z dowolnego materiału. Jak widać powstały nowoczesne projekty, dzięki którym dzieci rozwijały wyobraźnię przestrzenną i umiejętności techniczne.

Mamo, tato w którym domku chcielibyście zamieszkać?

ZABAWY WYCISZAJĄCE PDF Drukuj Email
Sobota, 07 Listopad 2020 14:21

Dzieci w tym wieku mają ogromną potrzebę ruchu i czasami poruszają się, jak nakręcone sprężynki. W takiej sytuacji rodzice starają się organizować jeszcze więcej form ruchowych. Jednak warto zachować w tym wszystkim równowagę! Ciekawostką jest to, że oprócz zabaw ruchowych, zabawy sensoryczne i wyciszające odgrywają ważną rolę.
Dlatego w przedszkolu wprowadziliśmy regularne treningi uważności (mindfullness), które pozwalają wydłużyć u dziecka proces koncentracji i uwagi.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>