Grupa III
Dzień chłopaka PDF Drukuj Email
Środa, 30 Wrzesień 2020 21:12

 

30 października z okazji Dnia Chłopaka na boisku przedszkolnym odbył się mecz Dziewczynki kontra Chłopcy. Zorganizowane zostały także zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną. Tego dnia chłopcy otrzymali samochodziki oraz garaż. Wspólna zabawa garażem nie miała końca.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


 

 
Przyroda z bliska PDF Drukuj Email
Piątek, 25 Wrzesień 2020 21:10

 

W ramach tematu kompleksowego „Dbam o siebie i o środowisko”,  przedszkolaki  wielozmysłowo poznawały drzewa w ogrodzie przedszkolnym. Żabki obserwując przyrodę nieco dokładniej niż na co dzień, miały okazję rozwijać swoje umiejętności poznawcze.

 

 
 
 
 

 

 


 

 
Zabawy muzyczno – ruchowe z chustą animacyjną PDF Drukuj Email
Środa, 23 Wrzesień 2020 18:57

 

Dzisiejszy dzień wprowadził dzieci w świat radości i ekscytacji, bo pojawiła się u nas ulubiona przez dzieci chusta. Jest ona doskonałym przedmiotem do zabawy, ponieważ pozwala wszystkim jednakowo się angażować.  Ćwiczyliśmy umiejętność rozpoznawania kolorów w zabawie „ Jaki kolor ma cytryna…”.  W zabawie „ Kogo brakuje” rozwijaliśmy spostrzegawczość. Ćwiczyliśmy chwyt pęsetkowy i współpracowaliśmy w grupie w zabawie „Pracowite pszczółki”. Zadaniem było wypełnienie jak najszybciej przez grupę całej wytłaczanki „nektarem”. W zabawie „Piłka do dziurki” ćwiczyliśmy współdziałanie. Na koniec była zabawa odprężająca i relaksująca „Muzyczna chusta”.

 

 
 
 
 
 

 

 

 


 

 
Teatrzyk Kamishibai PDF Drukuj Email
Środa, 23 Wrzesień 2020 18:53

 

Dnia 22 .09. br. odbyły się zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. To technika głośnego czytania i opowiadania dla dzieci, która wywodzi się z Japonii. Wykorzystuje ona kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy – parawan. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. W trakcie spotkania  dzieci wysłuchały baśń braci Grimm „Królowa Pszczół”. Baśń uczy, że jeśli ktoś ma dobre serce i pomaga innym, to oni mu się odwdzięczą i będzie szczęśliwy.

 

 
 

 

 


 

 
Dzień Przedszkolaka - malowanie na folii PDF Drukuj Email
Środa, 23 Wrzesień 2020 09:53

 

 

Zabawa twórcza w ogrodzie przedszkolnym malowanie farbami na folii.

 


 
 
 

 


 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 7

design:w3a.pl