Grupa I
Spotkanie świąteczne PDF Drukuj Email
Piątek, 13 Grudzień 2019 01:17

Dnia 09.12.2019r w naszej grupie odbyło się rodzinne dekorowanie pierniczków. Dzieci przywitały rodziców krótkim świątecznym programem artystycznym, a później wspólnie już ozdabiali pierniki według własnych pomysłów. Lukier i posypka sprawiły, że pierniki zamieniły się w kolorowe słodkości.

 
 
 
 
 

 

 
Teatrzyk Kamishibai PDF Drukuj Email
Piątek, 13 Grudzień 2019 01:04

„Biedronki” wspólnie z „Motylkami” obejrzały teatrzyk Kamishibai pt: „Brat i siostra”.

 
 
 

 

 
Warsztaty taneczne PDF Drukuj Email
Piątek, 13 Grudzień 2019 00:46

Nasze dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Romę Jakubowską o tematyce zimowej.

 
 
 
 

 

 
Mikołajki w przedszkolu PDF Drukuj Email
Niedziela, 08 Grudzień 2019 21:48

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie 6 grudnia. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla naszych dzieci. Zaczął się od pokonania mikołajowego toru przeszkód, później dzieci szukały prezentów i robiliśmy wspólne zdjęcia z Mikołajem.

 
 
 
 
 
 

 

 
"Barbórka" PDF Drukuj Email
Niedziela, 08 Grudzień 2019 21:15

Grudzień to miesiąc wielu świąt, jednym z nich jest Barbórka - święto wszystkich górników. Dowiedzieliśmy się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat górniczego stroju. Oglądaliśmy i porównywaliśmy ciężar: barytu, węgla kamiennego i soli kamiennej. Największą atrakcją okazała się jednak możliwość przymierzenia pięknej i wyjątkowej czapki górniczej (czako). Czako z przodu ma godło górnicze, perlik (młot) i żelazko (krótki kilof). Narzędzia te służyły górnikom do rozbijania węgla i drążenia szybów. Dzieci dowiedziały się, że barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy.

 
 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 9

design:w3a.pl