OD ZIARENKA DO BOCHENKA PDF Drukuj Email
Środa, 07 Październik 2020 18:06

W tym tygodniu temat kompleksowy brzmiał: „Co z czego otrzymujemy”. Zaczęliśmy od odpowiedzi na pytanie: „Skąd się bierze chleb?”. Omawialiśmy historyjkę obrazkową „ Od ziarenka do bochenka”, dzięki której dzieci poznały etapy rozwoju i wzrostu ziarna, jego obróbkę oraz sam proces pieczenia chleba. W poniedziałek zaczęliśmy od zrobienia zaczynu na chleb żytni na zakwasie ( bez dodawania drożdży). We wtorek zarobiliśmy ciasto i obserwowaliśmy jego wzrost. Kiedy osiągnął oczekiwana wielkość, pani Ania zaniosła nasz chleb do kuchni. Piekł się 45 minut. W środę rano jedliśmy go na I i II śniadanie. Chleb był bardzo PYSZNY!!! Wiele dzieci wolało własnoręcznie upieczony chleb od podanego przez panie kucharki. (Nasz chleb stanowił dodatek do podanego przez kuchnię śniadań).

 
 
 
 

 

 

 
 

design:w3a.pl