Biały dzień PDF Drukuj Email
Wtorek, 21 Styczeń 2020 23:26

 

Dnia 20 stycznia w naszej sali obchodziliśmy Biały Dzień i z  tej okazji wszyscy ubraliśmy się na biało. Na początku  dzieci  wymieniały przedmioty w kolorze białym, a także degustowały różne produkty spożywcze ( np. sól, cukier, mąkę). Choć  za oknem nie było śladu śniegu, to my postanowiliśmy przenieś się do „Zimowej krainy”. Przedszkolaki wesoło się bawiły przy skocznych rytmach zimowej muzyki. Był taniec na krze, rzuty papierowymi śnieżkami,  tworzyliśmy śnieżycę z balonami, a także ćwiczyliśmy równowagę idąc po „śliskiej ścieżce”.
W naszej „zimowej krainie” był też sztuczny śnieg. Zrobiliśmy go z pianki do golenia i z sodą oczyszczoną. Śnieg był bardzo miękki, miły w dotyku i pachnący. Dzieci mogły zgniatać i lepić kule. Na drugie śniadanie z jajka robiliśmy bałwanki.
Kolejny kolorowy dzień już za miesiąc. Niecierpliwie czekamy!

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 


 

 

design:w3a.pl