Warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem! PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Styczeń 2020 19:13

We wtorek 14.01.2020r. dzieci uczestniczyły w warsztatach z Misiem Edziem i jego bratem Guciem, którzy zapoznali „żabki” z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas zabawy muzyczno-ruchowej dzieci utrwaliły numer pogotowia ratunkowego. Nauczyły się opatrywać lekkie urazy. Poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na misiu prawidłowe ułożenie. Ćwiczyły także masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalistycznym fantomie LED. Była to doskonała forma połączenia nauki z zabawą, poprzez którą, przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Pomaganie Misiowi Edziowi w różnorakich jego dolegliwościach zdrowotnych pomogło utrwalić tę niezbędną wiedzę każdemu dziecku.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

design:w3a.pl